září 2011

....... s Frantou Gubíkem

duben 2011

.......... s p. Zahradníkem

březen 2011

........... s Petrem Zavarisem

listopad 2010

.......... s Karlem Štěrbou

září 2010

........... s Vl. Vavřinou a J. Zavarisem

srpen 2010

............. s Pavlem Fořtem

červenec 2010

........ se Slavomírem Hákem

červenec 2010

........ s Václavem Peškem

červen 2010

…… s obráncem Pavlem Gustem

Přibliž nám svou dosavadní fotbalovou kariéru? Kde jsi hrál, kdo byli Tvoji spoluhráči případně trenéři na které rád vzpomínáš?

Fotbal jsem začal hrát v jedenácti letech za žáky ve Staňkově, asi rok jsem ještě hrál v dorostu a pak jsem přešel do Plzně. Zkusil jsem to za 1. FC Roudná (divize),  1.FC Plzeň (česká liga) a nakonec za Spartu Plzeň (krajský přebor). Pak přišla vojna a návrat do Staňkova (krajský přebor, I. A třída) kde jsem hrál sedm let, poslední dva roky se nám povedlo spadnout do nižší soutěže, ale hned jsme zase postoupili zpátky do kraje. A pak?, pak už Heřmanka :-) Na jaké trenéry rád vzpomínám? Určitě na p. Pavelku, který mi v dorostu v divizi hodně dal a dostal mě do vyšší soutěže a pak nesmím zapomenout na p. Dejmka, je to velká osobnost a dokázal mi, že když už nemůžu, že ještě 30% můžu :-))) Jo, to byly časy, když měl člověk fyzičku na rozdávámí :-) A hráči? V 1.FC Plzeň snad všichni, byla tam skvělá až ukázková parta, ale vyjímeční hráči tam taky byli, třeba Luboš Kajínek, nebo Michal Kulhánek, lehce norci a lenochové, ale ten talent, hmmm. :-)

Sledoval jsi heřmanský fotbal i v době kdy jsi za naše mužstvo nehrál?

Sledoval jen zřídka, hrál jsem ve Staňkové a když se nám nekryl zápas, tak jsem se přišel podívat. Chodil jsem hlavně na mého švagra Vesiho, ostatní jsem ještě moc neznal.

Co Tě přivedlo do Heřmanky?

Tak asi hlavně to, že jsem se do Heřmanky přiženil, pak taky někam dojíždět na tréninky a zápasy není moc zábavný. Pivko po zápase, určitě lepší než volant :-)

Momentálně hraješ ve středu obrany, je to post, který Ti vyhovuje, nebo by jsi raději hrál jinde?

Od žáků jsem hrál vždy na středu, stopera, předstopera a taky někdy zálohu, ale nejlépe se cítím na liberu.

Jak vůbec hodnotíš současnou sílu našeho hráčského kádru?

Myslím, že máme slušný tým. Jsou tady výborní fotbalisté, Vesi, Pepa, Šuli, Šimpi, atd. Ale taky šla parta oproti loňské sezóny trochu dolů a tu ke společné hře potřebujeme. Snad se to opět zvedne :-)

S jakým umístěním by si byl v letošní sezóně spokojen?

Chtěl bych skončit do sedmého místa, i když jsem měl větší cíle, ale máme nedostatek hráčů a zranění i červené karty k fotbalu patří, takže budeme raději s cílem trochu při zemi.

Prozraď fanouškům přezdívky některých svých spoluhráčů.

Máme jich spoustu :-)  Vetche, Ovce, Hroch, Glor, Koki, Efa, Karel, Casio, Vesi, Konef, Baset, Doprdele Mýša, Šuli, Bezmi, Ulčák, Gustus, Cesc, Šimpi, Kali, Cibul, atd. Určitě víte komu co patří  :-)

Jakému týmu fandíš, máš nějaký hráčský vzor nebo oblíbeného hráče?

Fandím Chelsea, vzor nemám žádný, mezi oblíbené hráče patří Terry a C. Ronaldo.

Co by jsi chtěl na závěr vzkázat heřmanským fandům?

Aby dál chodili fandit, (dobré) fanoušky potřebujeme.Fotbal se hraje pro lidi, sice v poslední době jim toho moc hezkýho nepředvádíme, ale komu z nich když tenkrát ještě hráli se dařilo pořád, né? Někdy je to i sranda co za Tomovo bránou předvádí. :-)))

květen 2010

…… s trenérem Honzou Pálkem

Dobrý den, zavzpomínejte na svou hráčskou kariéru, kdo Vás k fotbalu přivedl?

K fotbalu jsem se přivedl v šesti letech sám. Když jsme si s klukama hráli na hřišti, tak nás oslovil p. Dvořák, který tam trénoval společně s p. Cinfusem a s p. Veselovským mini žáky.

Na koho ze svých spoluhráčů a trenérů nejvíce vzpomínáte a proč?

Rád vzpomínám na Vencu Pešků, která uměl nádherně připravit balón do gólové šance, a pak na Martina Veselovského, o kterým si myslím, že to byl jeden z nejlepších hráčů, který za mého působení v H.H. běhal po hřišti. Z trenérů vzpomínám nejvíce na p. Kovácse, který mě vedl v sedmi letech v Plzni. Byl to impulzivní trenér, který mi ale hodně dal.

Působíte jako trenér poprvé, nebo jste již někde působil?

Jako trenér působím poprvé.

Koho vůbec uznáváte v současnosti z českých a světových hráčů? Jakým klubům fandíte?

Uznávám všechny hráče, kteří hrajou pro tým, mám rád messiho a Barcelonu.

A nyní Heřmanka. Jak jste spokojený s našim kádrem? Někteří hráči jsou zraněný, kádr je úzký, pro trenéra určitě nelehká situace, jak se s tím vyrovnáváte?

Kádr není špatný, vyrovnat se s tím musíme, doufám, že v létě přijdou nějací hráči, kteří doplní kluky. Musíme to zvládnout, nic jiného nám nezbývá, musíme makat jako tým.

S jakým umístěním by jste byl v letošní sezóně spokojen?

Do šestého místa.

Jaký styl hry prosazujete?

Ze zabezpečené obrany na brejky, to vždycky Heřmanku zdobilo, není proč to měnit. Na jiný styl není čas a zatím ani hráči.

Děkuji za rozhovor

duben 2010

....... s univerzálem Pavlem Kaliánem

Jak jsi se k fotbalu dostal, kterého klubu jsi odchovancem a kdo Tě vlastně k fotbalu přivedl?

Tak k fotbalu jsem se dostal asi jako většina mých kamarádů,když mi bylo tak necelých šest let.Na hřiště mi přivedl můj táta a v té době už hrál i můj starší brácha (ale ne tak dobře jako já) ne to si dělám legraci. A od té doby,to už je třicet let rozdávám fanouškům téhle nádherné hry fotbalovou radost. Začal jsem hrát za Teslu Nýřany a poté jsem šel v páté třídě do sportovní školy a hrál jsem za Škodu Plzeň. Když jsem se vrátil zpět do Nýřan,tak začala moje kratší brankařská kariéra. Potom jsem dal přestup do špičkového klubu, ale snad i pro to, abych hrál s bráchou za jeden tým. A to bylo Zrnko Doubrava. Potom jsem šel na půl roku do Baníku Kamenný Újezd a pak přišla nabídka z Hěřmanky, ta se prostě neodmítá, tak jsem šel a jsem rád, že jsem to udělal.Tak na otázku: jakého klubu jsi odchovancem musím říct Nýřany,ale jako domácí beru Heřmanku.

Všichni víme, že jsi univerzál, brankář, záložník i útočník. Prozraď nám kde se cítíš nejlépe a proč?

Na tuhle otázku je pro mě hrozně těžké odpovědět. Celkově mám fotbal moc rád a je mi asi popravdě jedno, kde jsem, jestli je to v poli, nebo v brance. Hlavně chci hrát a snažit se pomoci celému týmu, ať je to v brance a nebo na hřišti.Ve fotbale je důležité, jak hraje tým a ne jen jeden jedinec. 

Pamatuješ si na nějaký laciný gól v Tvé síti, který Tě dlouho pronásledoval? A naopak, ze kterého vstřeleného gólu jsi měl největší radost?

Tak to si asi na všechny nevzpomenu, laciných bylo určitě hodně, ale jeden by se našel. Bylo to v zápase proti Hunčicím, hráli jsme u nich, už se blížil konec zápasu, no vlastně poslední akce celého zápasu a jeden z protihráčů, byl těsně za polovinou hřiště, nevěděl co s míčem, tak se rozhodl mě prostě z té dálky ohrozit.Tak vystřelil, od jeho kopačky zároveň s balonem odlétl i kus hunčického pažitu (takže drn) a balon letěl,ne letěl, kutálel se asi patnáct vteřin na mojí bránu, já abych snížil střelecký úhel, tak jsem si v klidu došel na malé vápno, zaklekl a pořád bylo dost času, než se míč přiblížil.Tak jsem koukal po spoluhráčích, kterému to rozehraji a najednou cítím mezi rukama jak míč projíždí.Tak potom jsem byl tak překvapený, že jsem se jen otočil a sledoval další dráhu jeho kutálení za brankovou čáru. Ale došel tam, rozhodčí po rozehrání odpískal konec zápasu, ale na prohře 2:1 se nic neměnilo. A branku, kterou jsem vstřelil já, těch už je taky dost a mám radost z každého vstřeleného gólu který dám, ale mám i radost z každého gólu který dá můj spoluhráč, není tak zase důležité ten gól dát, ale je důležité, aby byl v síti soupeře.

Jak vnímáš sílu našeho týmu a jaké nám dáváš naděje v I.B třídě?

Tak já si osobně myslím, že náš tým je dobrý, někdy hodně silný, ale samozřejmě se to odvíjí od momentální formy každého z nás. Jsou zápasy klidné i nervózní a to si myslím, že je na nás všech hodně poznat, jestli se hraje v klidu a nebo ne. A to, že je nás málo, tak to nám asi taky nepřidá. Ale popravdě, není moc z čeho vybírat.A co se týká nadějí v B třídě, tak z mého pohledu jsme rovnocennými soupeři pro ostatní mužstva, tak tam máme určitě své místo.

Co považuješ ve své dosavadní fotbalové kariéře za svůj vrchol?

Co považuji za svůj dosavadní vrchol své fotbalové kariéry? Tak to opravdu nevím. Zahrál jsem si v mládí proti několika dobrým hráčům, s některými jsem měl možnost hrát v jednom týmu, ale hlavní pro mě je, že jsem relativně zdravý a za to jsem rád, že ještě mohu hrát.A to bych chtěl popřát každému, kdo má fotbal rád (a přál bych si třeba ještě zahrát jeden zápas s Honzou Pálkem,co Sáry?)

Prozradíš nám nějaké pikantnosti z kabiny? (např. oblíbený pokřik, kdo je největší hecíř, manekýn apod.)

Z kabiny, to taky nevím co bych řekl,o taktice psát nemůžu, to by si přečetl nějaký soupeř a potom by nás náhodou porazil,ale je pravda že co se týká třeba pokřiku, tak oblíbená Mája už se vytrácí, dřív se čekalo na kapitána a potom přišel bouřlivý pokřik a teď už to není a je to škoda. Kdo je hecíř, tak takový tam už taky se vytratil, ale změnilo se to příchodem výborného fotbalisty, který podle mě vzal tuto roli na sebe a není to nikdo jiný než Pavel Gust (ještě,že Vesi vypiplal ségru, jinak tady nehrál) Dík Vesi. A manekýn v kabině, to si myslím, že asi žádný extra není. Za největšího se možná mohu považovat já a to díky tomu, že si dávám na vlasy gel, na rozdíl od mých spoluhráčů, kteří to nepotřebujou, jsou všichni hezký i bez gelu.J en možná po treninku by nás mohlo chodit víc na jedno.

Co jsou Tvé mimo sportovní koníčky?

V mém volném čase jsem začal rybařit (a dobře) tam si hodně odpočinu, taky jsem si koupil motorku, to taky není špatný relax a jezdím ještě hrát hokej na špičkové úrovni, to mi taky nějaký ten čas zabere. A nedávno jsem dal malého na fotbal, tak s ním jezdím (abychom měli víc fotbalistů) A v každém případě se věnuji rodině.

V heřmanském fotbalu je jistě moc věcí na zlepšení, co Tebe nejvíc trápí a co by jsi chtěl zlepšit?

V Heřmanském fotbale je jistě mnoho věcí na zlepšení, ale myslím, že s tím my nic neuděláme, to jsou věci které nevyřešíme my. My hlavně musíme koukat sami na sebe a dát si dohromady pořádně partu a tím budou určitě i lepší výsledky na hřišti. Mrzí mi, že když mladí dostanou šanci se prosadit do A týmu, tak tu šanci nechytnou, jak se říká za vlasy a nechodí. To je škoda, protože když se podíváme, jak nám kádr stárne, tak co se bude v Heřmance hrát třeba za pět let? Ale jak říkám s tím my nic neuděláme.

Co by jsi chtěl na závěr vzkázat heřmanským fandům?

Heřmanským  fanouškům bych chtěl moc a moc poděkovat za jejich obětavost a hlavně věrnost. Chtěl bych je pochválit, že s námi jezdí i na půdu soupeřů,kde je určitě potřebujeme, protože i když to tak někdy nevypadá, ale hrajeme to taky hlavně pro ně. A chtěl bych jim vzkázat, že s námi taky někdy musí mít trpělivost, když nám to zrovna nejde. A hlavně takové fanoušky, jako máme my v Heřmance, co se týká návštěvnosti na domácích i venkovních zápasech by nám mohli všichni závidět.Tak si myslím, že za všechny můžu poděkovat.

březen 2010

....... s trenérem Václavem Síbalem

Dobrý den, zavzpomínejte na svou hráčskou a trenérskou kariéru.

Narozen r. 1946, coby pekařský synek soukromníka, kovaného sparťana Adolfa Síbala, který pro svou lásku ke kopané byl schopen obětovat i firmu. Takže i já čtvrtý syn rodu Síbalů, jsem se musel začít zdokonalovat ve fotbalovém umění. Do 10 let žáček Sokola Rochlov, od 12 let hráč Slovanu Blatnice. Tomuto oddílu jsem věrný do dneška. Rozený pravák, léty se zdokonalenou levičkou jsem nastupuval jako záložník s č. 7 na zádech. Celý dorost jsem vedl mužstvo jako kapitán a každou sezónu jsme hráli o postup do kraje. I když to nevyšlo, fotbalově jsem se vypracoval jako dělník na hřišti s dobrou střelbou a citem pro přesnou přihrávku. Vstřelil jsem na záložníka poměrně dost branek a to i z trestných kopů a v 17 letech již začal hrát za A mužstvo dospělých. Slovan postoupil z okresního přeboru postupně až do kraje a já měl tu čest být u toho. V r. 1965 jsem sice musel na vojnu do Dukly Slovany, kde jsme také vykopali postup do B třídy. Často jsme byli sparing partnery s ČSAD Plzeň, která v té době hrála divizy. Měli o mne zájem jak ČSAD, tak SK Plzeň a štěstí po vojně jsem také zkusil ve Škodě Plzeň u trenéra Chobota. Vrátil jsem se do Blatnic, která již hrála A třídu a po sezóně jsem zamířil do SK Plzeň, do divize. Tady odehrál dvě sezóny a opět se vrátil do Slovanu Blatnice. Za A mužstvo jsem kopal do 39 let, pak za B mužstvo a začal trénovat mládež. Od r. 1988 trenérem A mužstva, v r. 1990 postup do B třídy na dvě sezóny. Kromě podzimu 1996, kdy jsem po p. Žaloudkovi trénoval Slavoj Stod v krajském přeboru a v zimě se opět vrátil ke Slovanu, kde jsem trénoval až do r. 2000. V r. 2000, v té době už zároveň správce hřiště, skládám funkci trenéra, pro přílišnou vytíženost a starám se jen o hrací plochu a chod oddílu. 24.6. 2000 se slavnostně otevřela travnatá plocha, jedna z nejlepších do dnešních dnů. V r. 2004 však po neschodách s výborem odcházím na Heřm.Huť. Ve Slovanu však zůstávám jako hráč " Staré gardy ". Od r. 2005 u H.H. začínám jako asistent trenéra Hosmana, po jeho rezignaci se stávám trenérem. V r. 2007 H.H. postupuje do B třídy, kde je dosud. Hraje střed tabulky, což je na úzký kádr hráčů malý zázrak.

Vedete si nějaký svůj statitický deník, víte například, kolik jste vstřelil v hráčské kariéře branek?

Mé úspěchy v kostce: 1996 - trenér rokuokr. Plzeň-sever, 2000 - čestné uznání za rozvoj tělovýchovy. Od r. 2000 hráčem "Staré gardy", v r. 2007 odměněn trenérem roku okr. Plzeň - sever. Podtim 2008 odcházím z rodinných důvodů trénovat do Slavoje Stod - žáčky. Zimní příprava však už opět v H.H. s A mužstvem.

Který trenér je Vám blízký stylem, způsobem trénování, dosaženými výsledky?

Mým vzorem v trénování byl a vždy bude Pepa Žaloudek, pro svoji náročnost, přístup k hráčům a nesmírnou lásku ke kopané jako takové.

Hraje nějaký klub, jak se říká lidově, podle Vašeho gusta?

Od malička jsem fandil Spartě - po otci, byl členem Spartaklubu, ale postupem let mě Sparta a její vedení zklamali. Fandím Škodovce, protože je v regionu. Jinak nemám žádný klub, žádné mužstvo, které by mě svoji hrou imponovalo. Snad je to i tím, že mnoho hráčů mění svoji příslušnost v klubech a není mužstvo, které by jako srdcaři hráli za čest svého klubu.

Nyní se již věnujme heřmanské kopané a týmu mužů, který trénujete. Jak jste spokojen s výsledky v sezóně?

Co se týče A mužstva, je to tým se slušnou partou, fotbalovost však řada hráčů nahrazuje bojovností až zarputilostí, což je asi důvod, že se stále drží v B třídě. Umístění v současné době je dobré (4. místo), ale fandové chtějí vidět vítězství, takže žádné vypouštění zápasů nepřipadá v úvahu.

S jakým umístěním by jste byl v letošní sezóně spokojen?

Střed tabulky by nám opět slušel.

Jste spokojen s kádrem? Co budoucnost, jsou zde mladší hráči, s kterými počítáte v příští sezóně?

Kádr stárne, každé zranění nebo vyloučení přináší neřešitelné problémy. Není rovnocenná náhrada, jak z B mužstva tak i z dorostu. Jediné řešení v současné době vidím v příchodu 2-3 hráčů (kvalitních). Úroveň tréninkových jednotek musím volit tak, aby účast byla co největší, takže náročnost není tak velká a tím pak trpí i celková výkonost mužstva.

březen 2010

…… se záložníkem Pepíkem Cejthamrem

Jak dlouho hraješ fotbal, kdo Tě k němu přivedl a v kterých mužstvech jsi hrával?

S fotbalem jsem začal v 7 letech. Přivedli mě k němu kluci ze školy. Za žáky jsem hrál v Heřmanově Huti, kde mě hodně naučil pan Strejc. Dorost jsem strávil ve Vejprnicích, kde jsem si zkusil i pár zápasů za A mužstvo. No a v současnosti hraju tady.

Co jsou Tvé mimo sportovní koníčky?

Playstation, filmy, tenis, občas zajdu s kamarádama na pivo. No a poslední dobou mi hodně chytl futsal.

Sleduješ také český a světový fotbal? Máš nějaký oblíbený tým nebo hráče?

Tak českou ligu nesleduju vůbec. Sleduju anglickou ligu, kde jsem fanouškem Arsenalu. No a můj nejoblíbenější hráč je Cesc Fabregas.

Jak se Ti líbí v našem mužstvu? Jak hodnotíš sílu a výsledky týmu?

Ale jo, docela se mi tady líbí. Je tady celkem dobrá parta a to je důležité. Podzim se nám určitě povedl. Teď na ty výkony musíme navázat. Měli jsme kvalitní zimní přípravu, i když moc hráčů si jí neužilo. Silní budeme, pokud budeme makat všichni a vyhnou se nám zranění.

S jakým umístěním by jsi byl v letošní sezóně spokojen?

Tak určitě bych chtěl, abychom skončili co nejvýš.No, ale uvidíme jak na tom budeme na jaře.Nejhůř bych chtěl skončit do pátého místa.

Většina heřmanských diváků si všimla, že do hry dáváš srdíčko a také hodně emocí. Co Tě dokáže nejvíce rozčílit na hřišti?

Tak určitě přístup některých hráčů k tréninkům, životospráva před zápasem. Při zápase si je třeba říct, co jsme udělali špatně.

S kým si v týmu na hřišti i mimo něj nejvíc rozumíš?

Tak na hřišti i mimo něj doufám, že si tak nějak rozumím s každým. Nejvíc času strávím s Pavlem Gustem a Martinem Lakem.

Co je podle tebe Tvá nejlepší fotbalová dovednost a kde naopak máš podle sebe rezervy?

Tak určitě hodně slabou mám hru hlavou a pravou nohou. Lepší je to se střelou, nahrávkou. Nevim, to by měl posuzovat někdo jinej.

únor 2010

…… se záložníkem Honzou Lakem

Zavzpomínej na své fotbalové začátky – kdo Tě k fotbalu přivedl? V kolika letech jsi začínal?

Začínal jsem tak v šesti letech.Šel jsem na hřiště,a zeptal jsem se tehdejších trénerů Pavla Cirnfuse a Jana Veselovského,jestli mohu trenovat.A od té doby aktivně hraji.

Máš přezdívku Casio, proč a kdo Ti ji přidělil?

Přezdívku mně vymyslil spolužák ze základky Petr Šístek tak ve dvanácti letech.A důvod je prostý.Nosil jsem hodinky téže značky.

Koho vůbec uznáváš v současnosti z českých a světových hráčů? Jakým klubům fandíš?

Z hráčů fandím Petru Čechovi.Tomáši Rosickému a Pavlu Fořtovi   No a u klubu jedině SPARTA,pak dlouho nic,a pak je to Viktorie Plzeň.

Co jsou Tvé mimo sportovní koníčky?

Sledování filmů,a to hlavně sci-fi,Pak také chodím rád na houby a k tomu ještě občasná návštěva hospůdky,kde si rád zahraji karetní hru volený mariáš,a někdy také sedmy,ve kterých jsem fakt dobrej.

Jak jsi spokojen s hrou a výsledky našeho mužstva?

My prostě na některá mužstva dokážeme zahrát a na některá ne.Hodně záleží jakej styl soupeř proti nám hraje.Takže někdy mám ze zápasu dobrej pocit a někdy to nestojí za nic.A dle bodů v tabulce nám zatím více soupeřů sedělo.Takže zatím spokojenost.

Jaký byl vůbec Tvůj osobní cíl pro tuto sezonu - týmový a osobní? A co se na těchto cílech během podzimu změnilo?

Já bych byl spokojen za umístění do sedmého místa.Současné čtvrté místo v tabulce nijak nepřecenuji.Vím ,že máme hodně úzký kádr,můžou přijít zranění... A k tomu přístup některých hráčů k treninkům,životospráva před zápasama.Fotbal ovlivňuje tolik faktorů,zkrátka fotbal nemá logiku.

Otázka, která zajímá asi každého heřmanského fandu - do kdy chceš hrát a jaká soutěž v dresu Heřmanky je tvým snem?

Mně osobně je jedno jakou soutěž hraji,hlavně musím mít z fotbalu dobrej pocit,aby mě více dával než bral.To znamená hrát v dobré partě,hlavně s lidmi co chtějí hrát fotbal,nebýt zraněný,mít z fotbalu radost.....Až tam tyto faktory nebudou převažovat, tak pověsím kopačky na hřebík.

Jsi současně členem výboru - co bys Ty rád zlepšil nebo změnil co se týče zázemí klubu, jeho fungování ve vybavení hřiště apod.?

Mně osobně se nelíbí kvalita hrací plochy,hlavně nerovnost a tvrdost.A taková pergolka před hospůdkou by také nebyla špatná...A je také dobře,že se nově zavedla povinost odpracování 4 hodin brigád u aktivních fotbalistů ke zlepšení zázemí na hřišti.A pokud to někdo neodpracuje ,za každou hodinu 100 kč pokuta.Jde o férovost.Ne aby 4 hráči chodily na každou brigádu a zbytek se válel doma.

Co by jsi chtěl na závěr vzkázat heřmanským fandům?

Jen tak dál....Návštěvnost jak na domácích tak na venkovních zápasech je perfektní.

leden 2010

........s útočníkem Jardou Posledním

Na začátek tradiční otázka z našich rozhovorů, jak jsi se k fotbalu dostal, kdo Tě nejvíc ovlivnil?

Bylo to neplánovaný, šel jsem kolem hřiště, kluci měli trénink, Konef mě pozval a vlastně i přihlásil, zrovna pilovali zasekávačky :D bylo mi asi šest let. Jsem rád, že jsem zažil pana Žaloudka a Strejce, naučili mě mit fotbal rád!

Který sport máš kromě fotbalu rád a proč?

Baví mi jezdit na hory, hrát hokej, rád zkoušim ,,atrakce,, typu paintball, motokáry, bowling, je jich víc.

Co jsou Tvé mimo sportovní koníčky?

Poslední dobou to bude určitě poker a pes.

Který světový hráč a klub je Ti nejbližší?

V době kdy Karel Poborský dal toho legendárniho loba na euru a diky němu  dostal nabídku do anglického velkoklubu Manchester United. Byla to pro mě jasná volba :D Z hráču pak Gigs, Rooney……

A nyní k Heřmance, podzim nám bodově vyšel, jak jsi vůbec spokojen Ty s hrou a výsledky našeho mužstva?

No čtvrtý místo je skvělý, dost to ztmelilo naši bandu, myslím si jen neusnout na vavřínech, no…. Měl bych na jaře přidat nějaké branky, pak budu spokojen i se sebou…..

S jakým umístěním by si byl v letošní sezóně spokojen?

Určite by bolo krásné do páteho místa, ještě lepší do TOP4 :D je to jen na nás!

Kdy jsi dal první gól a proti komu to bylo?

Tak to už si napama :( Někdy v minižákách

Jaký byl Tvůj nejkrásnější gól v kariéře?

Vzpomínám si na takovej komickej. Hrali jsme s žáky doma za stavu 1:1. Kolem devedesáté minuty jsem vystřelil, míč se odrazil od tyče mě do břicha a s vyraženým dechem jsem ještě míč dorazil do branky a pak jen černé mraky a kupu těl na sobě :D

Co je podle tebe Tvá nejlepší fotbalová dovednost a kde naopak máš podle sebe rezervy?

Táaak :D bejval jsem rychlejší, ted spíš hra tělem, mám to rád. Rezervy mam všude…

prosinec 2009

......... s předsedou klubu Vladimírem Vavřinou

Přibližte nám svou fotbalovou kariéru, kde jste hrál a na jaké své spoluhráče rád vzpomínáte?

Začínal jsem v devíti letech, samozřejmě v Heřmance. Dorostenecká léta a jednu sezónu za dospělé jsem hrál za Teslu Nýřany. Dorost Nýřan tenkrát nastupoval v krajském přeboru a muži v I. A třídě. Rád vzpomínám na Zdeňka Cinka, s kterým jsem hrál a zažil krásná léta v Heřmance i v Nýřanech. V Heřmance to byla sezóna 94-95. Byla tu super parta a fotbalově se nám dařilo. To svědčí o tom, že se vybojoval postup do I. B třídy pod vedením trenéra L. Honiga. Velkou osobností byl Václav Pešek. Byla to radost nastupovat s hráčem jeho kvalit v jednom týmu. Nesmím zapomenout na brankáře, protože Slavomír Hák chytal na jeho věk až neuvěřitelně dobře. Nechci aby jsem na někoho zapomněl, tak raději dál nejmenuji.

Jaký styl hry prosazujete?

Určitě útočný, ale je to otázka hlavně jaké typy hráčů jsou k dispozici.

Nyní se už věnujme našemu týmu, jak jste spokojen s dosavadním průběhem soutěže?

Spokojen jsem maximálně co se týče dosažených bodů. Na předvedené hře je pořád co zlepšovat.

Jak jste spokojený s našim kádrem?

S kádrem spokojený samozřejmě nejsem. Potřeboval by doplnit do každé lajny o jednoho hráče. Je to otázka peněz, takže to nebude jednoduché. Škoda, že mladší hráči, vycházejicí z dorostu nemají ctižádost se poprat o tričko mezi dospělými.

S jakým umístěním by jste byl v letošní sezóně spokojen?

Do sedmého místa.

Chystáte na jaro posílení mužstva? Odešel někdo z heřmanského fotbalu?

Proběhne jednání se dvěma hráči. Vše záleží na nich. Odejít by neměl nikdo.

Kdo usedne na lavičku jako trenér?

Pevně věřím, že to bude Václav Síbal.

Díky za rozhovor.

listopad 2009

……..s Martinem Lakem

Jak jsi se k fotbalu dostal, kterého klubu jsi odchovancem a kdo Tě vlastně k fotbalu přivedl?

Tak asi v 6-ti letech jsem začal chodit na tréninky a asi po roce jsem dostal registraci. Fotbal jsem začal hrát, protože většina kamarádů ho už hrála a tak jsem se do toho taky pustil a zůstal u toho. Od mala hraji za Heřmanku a až na měsíční zkoušku v Plzni jsem nikde jinde nehrál.

Jak vůbec hodnotíš současnou sílu našeho hráčského kádru?

Myslím, že máme velice kvalitní mužstvo, ale důležitý je ty kvality přenést na hřiště v týmovém podání a to si myslím, že je náš největší problém. Kdyby každý předváděl na hřišti výkony jako na tréninku, tak si myslím, že by jsme mohli hrát špičku tabulky. Ale i přesto myslím, že by tým potřeboval o nějaké hráče doplnit, protože máme v týmu dost starých hráčů, kteří tu nebudou věčně.

Hráváš ve středu zálohy a v útoku. Kde hraješ raději a proč?

V poslední době mě trenér využívá i jako útočníka a to je pro mě trochu nezvyklé. Poslední sezóny jsem hrával vždy střední zálohu a myslím, že mi i víc vyhovuje. Rád hraji ofenzivně, ale když jsem v útoku tak nemám, tak často míč u nohy a proto se stahuji pro míče do hlouby pole a pak zas chybím na hrotu. Jediný co mi na útočníkovi vyhovuje, že člověk nemusí tak moc běhat :D.

S jakým umístěním by si byl v letošní sezóně spokojen?

Tak momentálně jsme na 4. místě tabulky, což je asi nad očekávání úplně všech i samotných hráčů. Já pevně věřím, že na jaře zopakujeme dobré výkony z podzimu a do tabulky připíšeme alespoň stejný počet bodů a umístíme se do pátého místa. Před sezónou bych byl spokojený, kdybychom se umístili v místech, který by nám zaručili setrvání v 1.B třídě, ale když jsme to celkem slušně rozehráli, tak by byla škoda se propadnout v tabulce níž.

V Heřmanském fotbalu je jistě moc věcí na zlepšení, co Tebe nejvíc trápí a co by jsi chtěl zlepšit?

To určitě ano, nejvíce mě štve předzápasová morálka a účast na tréninkách i když ta účast se dost zlepšila, pamatuji doby kdy jsme na tréninku byli 3… Ještě bych chtěl, aby už jsme neměli výkony jako na houpačce…se silným týmem super výkon a další zápas prohrajeme s týmem se kterým by jsme měli bodovat…to se musí zlepšit…

Sleduješ klubové stránky, co na ně říkáš?

:D NÁDHERNÝ jsou :D, ne je super, že je máme. Koukám na ně každý den a hlavně diskuze je super…

Co by jsi vzkázal našim fanouškům a čtenářům?

Tak fanouškům poděkovat za podporu a hlavně, že jezdí i na venkovní utkání ve velkém počtu a vytvoří skoro všude domácí kulisu…myslím, že máme jedny z nejlepších fandů(až na pár výjimek).

Díky za rozhovor a přejeme Ti spoustu nejen sportovních úspěchů.

říjen 2009

……….. s kapitánem Martinem Veselovským

Začnem otázkou kdy a kdo Tě vlastně přivedl k fotbalu?

K fotbalu mě přivedl táta v Heřmance do minižáků a byl i naším trenérem společně s panem Cirnfusem.

Na koho ze svých spoluhráčů a trenérů nejvíce vzpomínáš a proč?

Na spoluhráče asi na Sáryho jelikož jsem s ním hrál od mala a vždy se mi s ním výborně hrálo(škoda,že už skončil).

Každý kluk, když se dá na sport má své vzory - kdo to byl v tvém případě?

V mém případě to byl Gianluca Vialli.

Koho vůbec uznáváš v současnosti z českých a světových hráčů? Jakým klubům fandíš?

Z českých fotbalistů určitě Tomáše Rosického,myslím si,že je to v současnosti asi náš nejlepší fotbalista a ze světa Emanuel Adebayor.Co se týče klubu,tak jednoznačně Arsenal.

Otázka která zajímá asi každého heřmanského fandu - do kdy chceš hrát a jaká soutěž v dresu Heřmanky je tvým snem?

Pokud mě vydrží zdraví,tak co nejdéle,ale už bych se chtěl pomalu přemístit do"B"týmu a uvolnit místo mladším.Jenže když vidím naší základnu,tak to asi nebude tak jednoduchý.

V heřmanském fotbale je jistě moc věcí na zlepšení, co Tebe nejvíc trápí a co by jsi chtěl zlepšit?

Určitě přístup některých hráčů k zápasům a tréninkům.

S jakým umístěním by jsi byl v letošní sezóně spokojen?

V horní půlce tabulky,na kterou náš mančaft určitě má a vyhnout se záchranářským bojům.

Co by jsi chtěl na závěr vzkázat heřmanským fandům?

Chtěl bych jim poděkovat,že s námi jezdí i na venkovní zápasy v tak hojném počtu,strašně nám to pomáhá.

září 2009

…………….s naší brankářskou jedničkou Tomášem Konvalinkou

Přibliž nám svou dosavadní fotbalovou kariéru? Kde jsi hrál, kdo byli Tvoji spoluhráči případně trenéři na které rád vzpomínáš?

S fotbalem jsem začal v Heřmanově Huti, kde jsem strávil celý dorostenecký  věk. Po příchodu do mužů jsem nedostával kvůli velké konkurenci moc příležitostí a tak jsem odešel do Přehýšova, kde se nám i přes veškerou snahu  nepodařilo zachránit 3.třídu.Poté jsem na dva roky využil nabídku Sulkova,  kde jsem pravidelně chytal okresní přebor.Na působení na Sulkově  vzpomínám v dobrém.První rok se nám dařilo, byla dobrá parta a co se zázemí klubu týče, bylo na okresní přebor vynikající. Druhý rok se už tolik nedařilo… Vzpomínám v dobrém, ale doma je doma…

Hru mužstva vidíš z brány – jak tedy vnímáš sílu našeho týmu a jaké nám dáváš naděje v I.B třídě?

Síla v našem týmu byla vždy v dobrém útoku, což se příchodem P.Gusta změnilo a převládá spíš defenziva.Myslím , že máme na klidný střed tabulky.

S kým si v týmu na hřišti i mimo něj nejvíc rozumíš?

Mimo hřiště vycházím s každým – tak to má asi v dobré partě vypadat. Na hřišti si nejvíc rozumím s Gustusem, protože ořve spoustu věcí za mě :-) . Dále pak se Šimpim, když stavím zeď!!!

Co je podle Tebe potřeba změnit v chodu týmu a klubu proto, aby i příští ročník byl úspěšný?

Životospráva  některých jedinců před zápasem a obraná hra střední zálohy. Také tréninková morálka by mohla být lepší (i když není tak špatná). Myslím,že klub funguje celkem dobře. Prospěl by mu nějaký sponzor.

S jakým umístěním by jsi byl v letošní sezóně spokojen?

Horní patra tabulky a vyhnout se jarním záchranářským bojům.

Co by jsi chtěl na závěr vzkázat heřmanským fandům?

Chtěl bych jim poděkovat za hojnou účast na každém domácím zápase a zároveň je poprosit o větší toleranci k rozhodčím (vím, že někdy je to těžké). Nadávky a urážky na jeho adresu nám spíše škodí, což si někteří neuvědomují….