MISTROVSKÉ UTKÁNÍ: 7. kolo I.B třída IV. TŘÍDA sk. "A"

20.10.2013 15:00

Pňovany - Heřmanova Huť "B"   3:0 (2:0)

 

Stejně jako áčko, tak i béčko čekalo o tutom víkendu utkání s poslední týmem tabulky. Z pohledu do historických análů bylo zřejmé, že Benfika na poslední týmy moc neumí a tak jsme chtěli ukázat, že tradice jsou od toho, aby se porušovaly. Před odjezdem do Pňovan se nás opět sešlo více než dost, a když nás přišla nejvěrnější fanynka heřmaské kopané, Dáša, poplivat pro štěstí, tak jsme mohli vyrazit vstřív třem bodům. Po příjezdu do Pňovan někteří z nás, co zde byli poprvé, byli překvapeni, že sice trávu měli domácí slušnou, ale hřišti by asi více slušelo zde pořádat závody v orientačním běhu, než zápasy v nejpopulárněším kolektivním sportu na světě. Při zakreslování terénu do mapy by si zlomil ruku nejeden geograf.

Chca, nechca jsme si obuli kopačky a vyrazili na hrací plochu bez map a buzol. Úvodní minuty ještě byly z našeho pohledu v pohodě, ale pak se projevila znalost terénu místních čutálistů během krátké doby se dostali do dvoubrankového vedení. Nás do šancí nepouštěl především domácí výpravčí, který mával s praporkem tak usilovně, že by levou zadní zvládl provoz ve špičce na hlaváku v Praze. Občas ale asi koukal na jinou kolej, nebo ho už bolela ruka a tak se nám povedlo několikrát dostat do 100% loženek, ale především pan Zelenka, který stát tváří v tvář domácímu golmanovi hned několikrát, neměl svůj den a tak jsme do kabin odcházeli se dvoubrankovým mankem.

Ve druhém poločase jsme samozřejmě chtěli máknou, zvlášť, když jsme to měli z kopce, ale štěstí bylo tentokrát proti nám. Ve chvíli kdy jsme se nadechovali k náporu musel pro zranění odstoupit pan Paveza a chvilku po něm i Jirka Mudra. No když chtěl jeden domácí cápek odkopnout míč z nějakých šestnácti metrů, tak to trefil tak dobře, že si Efa na kouli jen sáhl a od jeho doteku se meruna jen trošku zvedla do břevna a od něj do naší sítě. V dalších minutách to už z naší strany byla jen marná snaha něco udělat s výsledkem, která nevedla ani ke zkorigování stavu utkání a tak jsme z Pňovan odjeli s prázdnou.

Zpět