MISTROVSKÉ UTKÁNÍ: 25. kolo I.B třída

08.06.2013 17:00

Heřmanova Huť - Koloveč "B"   1:1 (0:1)    PK 2:3

Branky : 78´ Veselovský

PK : Beloso-X, Veselovský-O, Paveza-X, Cejthamr-O, Kalián-X

hráči, kteří nenastoupili : Kaprál

Ve 24.kole nás čekal tzv. zápas sezóny s Kolovčí, která byla před námi o dva body a případná výhra nás mohla posunout před ně. Při rozcvičování jsme si nemohli nevšimnout, že soupeř přijel pouze v jedenácti a tak naše vyhlídky nebyly špatné. V tradiční předzápasové poradě zmínil trenér "Zenkl" spokojenost s přístupem všech hráčů k tutomu důležitému mači, páč si z pátka na sobotu zkontroloval restaurační zařízení, jestli tam náhodou nějaká jeho ovečka nezabloudila a kromě Bezmiho, který byl však ve formě nikoho nenačapal. A dle slov našeho lodivoda byla tuta inspekce opravdu důkladná, alespoň co se týká délky samotné kontroly.

V úvodních dvaceti minutách zápasu to vypadalo, že si Koloveč podáme, byli jsme aktivní a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom s hosty měli mít větší starosti. Bohužel jsme z úvodního tlaku vytěžili pouze náznaky šancí, přesto jsme se mohli dostat do vedení, avšak Posli má smolíka a tak trefil pouze spojnici soupeřovy branky. Po této střele jsme z ničehož nic přestali hrát svou hru a toho Koloveč dokonale využila ve 23.minutě, když jejich hráč zatáhl míč po pravé straně, míč poslal mezi penaltu a malé vápno kam si naběhl jeho spoluhráč a ten nedal Kalimu šanci. Ani tuta rána do týla nás neprobrala a prakticky až do konce poločasu jsme se na hřišti hledali, a když už jsme se dostali do nějaké příležitosti, tak gólman Kolovče zatancoval kozáčka a míč vyrazil nohama.

Vstup do druhého dějství vypadal hodně dobře a hned v první minutě jsme hostům ukázali, že se bude hrát převážně před jejich brankou. Bohužel jsou zápasy, kdy můžete pálit jako u Verdunu, ale kýženého cíle né a né dosáhnout. Takový zápas jsme dnes zažívali my, Koloveč jsme zamkli na jejich půlce a stříleli a stříleli, ale buď vše lítalo kolem branky, nebo zaúřadoval jejich brankář. Sice se při takové hře otevírají zadní vrátka, čehož chtěli hosté samozřejmě využít, ale my máme spolehlivou obranu a k tomu na lajně občas pomohl Owen, takže měli kartáčovnící smůlu. Během našeho tlaku měl hodně blízko k vyrovnání Javi, ale stejně jako Posli v první půlce, tak i on trefil pouze spojnici. Když se nedaří soupeře pokořit, tak je důležité mít v týmu člověka co to vezme na sebe a toho my máme. Náš kapitán Vesi se na to už nemohl dívat a skrytou střelou z dvaceti metrů poslal kouli přesně k tyči. Vyrovnání nám však nestačilo a tak jsme pokračovali v atakování soupeřovy branky, nejblíže k vedení jsme měli po dlouhém pasu z naší obrany, kdy se Vesi řítil z půlky sám na gólmana, udělal mu kličku, ale stopku mu, těsně před vápnem, vystavila noha vyběhnuvšího hostujícího lapky, který si za to vysloužil redku. Z nařízeného přímáku nazahřmělo a nezahřmělo ani po dalších šancích, které jsme si do konce zápasu vytvořili.

Dočkali jsme se tedy penaltového rozstřelu o Berbrův bonusový bod, ale naložili jsme s ním prachbídně. Z pěti střeleckých pokusů jsme proměnili pouze dva, když síť rozvlnil Pepíček a Vesi, neúspěšní byli Javi, Vetche a Kali. Hosté se trefili třikrát a tak si od nás odvezli dva body.

 

Zpět