MISTROVSKÉ UTKÁNÍ: 23. kolo I.B třída

25.05.2013 17:00

Heřmanova Huť - Horšovský Týn "B"  5:0 (1:0)

branky : 12´ Cejthamr, 50´ vlastní (Lakó J.), 65´ Lakó M., 73´ Beloso, 80´ Veselovský

střídání : 45´ Ulč za Németha, 75´ Mencl za Ulče, 80´ Konvalinka za Kaliána, 90´ Urbanczyk za Belosa

hráči, kteří nenastoupili: Kaprál

Ve 23.kole jsme doma přivítali poslední tým tabulky, rezervu Horšovského Týna a pokud se chceme vyhnout baráži, tak nebyla jiná možnost, než našeho sobotního soupeře porazit. Trenér "Zenkl" měl při sestavování ideální jedenáctky z čeho vybírat a určitě ho potěšilo, že nám po dlouhé době přijel pomoct a chránit nás statný mládenec Martin. Hned od úvodních minut jsme měli více ze hry my a hned v osmé minutě jsme se dostali do vedení. Vesi poslal ideální přihrávku Pepíčkovi, ten se tak ocitl sám před gólmanem a mohl se ho zeptat kam to chce, Pepíček se však nezeptal a na drzouna mu zahrál na housličky. Vzhledem k tomu, že máme nepropustnou obranu, kterou dokonale řídí pan Paveza bylo jasné, že dnes zůstanou tři body doma a jediná otázka tedy byla kolik banánů si Horšák odveze domů. V prvním poločase jsme však hosty šetřili a kromě dvou střel, které nechaly vyniknout strážce hostující svatyně jsme žádnou loženku neměli. První z tutěch střel měl na svědomí Vesi, ale jeho dělovku z nějakých pětadvaceti metrů do šibenice zázračně vytěsnil mimo tyče Týnský lapka. Druhý střelecký pokus si vzal na triko Javi, který mířil do protipohybu gólmana, ale ten se na zem rozplácl tak šťastně, že konečky prstů zkrotil merunu, do šaten jsme tedy odcházeli s nejtěsnějším náskokem.

Do druhého poločasu poslal Horšák na plac mladíka, ročník 1959, a nutno říct, že nebyl na place marný, nicméně i kdyby byl mladší, tak nemohl zabránit kolotoči, který jsme roztočili. Z počátku jsme sice byli trošku nervóznější, ale bylo jasné, že až vstřelíme branku, tak nebude co řešit. To se stalo v momentě, kdy Posli vybojoval míč, poslal ho nádherně mezi dva bránící hráče, kam si naběhl Casio, který chtěl míč nacentrovat před branku, ale vracející obránce nechtěl nechat skórovat žádného z našich hráčů a tak sám nasměroval míč do branky. "Tady si dovolím popsat situaci ještě z jednoho úhlu :-))) To se stalo v momentě, kdy Posli vybojoval míč, poslal ho nádherně mezi dva bránící hráče, kam si naběhl jeden náš nejmenovaný záložník, který se však dostal do ostrého úhlu a tak mu nezbylo nic jiného než nakopnout kouli směrem k brance, tam byl vracející se obránce, který nechtěl nechat skórovat žádného z našich hráčů a tak sám nasměroval míč do branky." O několik málo okamžiků později se ke střele dostal Šimpi a o tyč rozvlnil Týnskou síť potřetí. Kolem branky Horšáku to vřelo jako v lodně s líčkama na večerní oslavě Konvičovo narozenin, ale zařízení bylo pro nás stále menší a menší. Avšak porazit hosty jen rozdílem tří gólů by byla věčná škoda a tak se do listiny střelců zapsal ještě Javi, když gólmana Dynama rozpálil do ruda svou střelou podél jeho pravé nohy. No a poslední gólové slovo si vzal náš kapitán, který z podobné pozice jako Šimpi nedal Týnskému lapkovi šanci a Horšáku tak zkompletoval populárního bůra. Stav 5:0 dal možnost našemu trenérovi udělat krok, který měl v úmyslu již v zápase se Zbůchem, udělal totiž brankařskou rošádu a na plac poslal Konviče místo Kaliho.

Pozápasová tisková konference probíhala opět v naší klubové hospůdce přímo na hřišti a tentokrát byla spojena i s oslavou Konvičovo kulatých narozenin. Novináří neměli moc otázek a spíše gratulovali ke skvělému výsledku a k jubileu našeho gólmana. Poté jsme se podívali na naše méně slavné kolegy, kteří bojovali ve Wembley o vítězství v Lize mistů a po skončení přenosu byl už jen volný program, který se některým trošičku protáhl.