Zbůch - Heřmanova Huť   3:5 (2:2)

branky: Lakó M. 16´, 25´, 50´, Cejthamr 65´, Veselovský 73´

střídání : 75´ Poslední Jak. za Poslední M., 80´ Kaprál za Mencla

hráči, kteří nenastoupili: Konvalinka, Urbanczyk

Nabuzeni úspěchem po souboji se Staňkovem jsme tentokrát jeli bojovat o body do Zbůchu, odkud jsme chtěli odjíždět s plným bodovým ziskem. Že je tuten cíl reálný nám napověděl poslední výsledek soupeře, když si minulý víkend užil nadílky v Kolovči, kde prohrál 1:6. Zápasu přihlížely zaplněné ochozy a k naší radosti většina diváků přála úspěch našemu týmu. Před samotným zápasem vyhrál Vesi losovačku, Kali pohlédl do nebes a řekl si o výměnu stran, což se ve druhém poločase ukázalo jako výborný tah, páč v něm zapadající slunce zářilo přímo do očí domácího gólmana. Úvod střetnutí byla klasická oťukávačka, ale po nedůsledném bránění autového vhazování Zbůchu se domácí dostali do vedení. První větší a zároveň gólové vzrušení v našem podání přišlo v 16.minutě, to jsme zahrávali roh a kouč "Zenkl" zavelel k rozerhrání číslo dvě, které jsme nacvičovali ve čtvrtek na tréninku. Komín však pokyn trenéra neslyšel a tak Pepíček neměl jinou možnost než zahrát jedničku alá Lhota, na centr si naskočil Šimpi a hlavou vyrovnal. Chviličku na to se řítil Pepíček sám na brankaře Zbůchu, ale hlídač Baníkovské svatyně byl tak "mladý" (i naši nejstarší hráčí by mu měli vykat), že se mu prostě nechtělo na zem a Pepíček na jeho lehnutí čekal tak dlouho až se nechal vychytat. Avšak za nedlouho na to jsme zahrávali další roh, který Pepíček opět točil do branky a stejně jako v prvním případě i tentokrát našel hlavu Šimpiho, který merunu poslal za záda domácího brankaře. Poté zaúřadoval hlavní sudí, ve středu hřiště nařídil přímák v náš prospěch, obrana se logicky začala vysouvat, když v ten moment rozhodčí změnil verdikt a přímák otočil proti nám. Zbůch neváhal, ihned rozehrál a využil naší rozhozené obrany k vyrovnání. Do konce poločasu jsme měli ideální možnost vrátit vedení na naší stranu, ale situaci tři na jednoho jsme zahráli tak bídně, že z tutoho mráčku vůbec nezapršelo. V samotném závěru jsme ještě zahrávali roh, ale Javiho kroucený centr od praporku skončil jen na zadní tyči.

V úvodu druhého poločasu se ukázal Kaliho předzápasový výběr strany v plné parádě. Po hlavičce Šimpiho máchl, sluncem oslněný, gólman domácích do prázdna, míč skončil za jeho zády a Šimpi se tak mohl radovat z hattricku. Náš policista má z posledních dvou zápasů pěknou statistiku, v útoku pobyl zhruba 100 minut a během nich se gólově prosadil hned čtyřikrát, mimochodem všech branek docílil hlavou. Několik málo okamžiků po našem třetím gólu vybojoval Vesi míč kousek od pravého rohu, poslal ho na volej Pepíčkovi a ten to kulaté poslal přímo do zařízení. A aby toho nebylo málo, tak o několik minut později se do listiny střelců zapsal i náš kapitán. Stav 5:2 v náš prospěch byl přímo snový a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto, dokonce jsme si mohli dovolit neproměnit nařízenou penaltu, když Vesi orazítkoval pouze pravou tyč kisny Baníku. Domácí se sice nevzdávali, ale místo nějakého smysluplného zakončení padali teatrálně kolem vápna i vně velkého čtverce jako přezrálé hrušky a z toho se branky dočkat opravdu nemohli. S blížícím se koncem Baník přeci jen snížil na 3:5, ale víc jsme mu už nedovolili. Návštěvnící pouťovky v Heřmance se tedy mohli těšit na vysmáté čutálisty, kteří dokázali, že to ze záchranou v 1.B třídě myslí opravdu vážně.