MISTROVSKÉ UTKÁNÍ: 21. kolo I.B třída

11.05.2013 17:00

Heřmanova Huť - Staňkov  1:1 (0:0)     PK 4:5

branka: 77´ Lakó M.

penalty: Beloso - O, Veselovský - O, Lakó M. - O,

Cejthamr - O, Lakó V. - X 

hráči, kteří nenastoupili: Konvalinka, Kaprál, Urbanczyk, Poslední J.

 

V dalším domácím zápase jsme si brousili zuby na druhý Staňkov a slíbili jsme si, že nám bude pod nohama hořet tráva. Po blamáži v Tlumačově udělal trenér Zenkl několik změn, z nichž největší byla opětovné postavení Kaliho do kisny. Utkání začalo s menším zpožděním, páč Staňkovští nečtou oficiální dokumenty FAČRu, kde je jasně psané, že barva našich dresů je světle modrá a oni si to klidně přifařili s modrými. Čekalo se tedy na to až si přivezou novou sadu. Tady je škoda, že Šimpi nekontaktoval své kolegy z veřejné bezpečnosti, aby zastavili auto s tutou zásilkou s tím, že by si zasloužilo důkladnou prohlídku. Tím by prošvihli dvacetiminutovou čekací dobu a my jsme mohli mít tři body bez boje :-)

Samotné utkání vůbec nepřipomínalo souboj týmu namočeného v sestupovém bahně s mužstvem bojujícím o postup, Zcela vyrovnaný průběh hry znamenal, že se hrálo převážně mezi vápny a na pořádnou gólovku se čekalo dlouhé minuty. Nakonec se loženky dočkali příznivcí domácích borců, když Javi poslal nádhernou přihrávku Vesimu, který se řítil sám na gólmana. Bohužel ho křižovali dvá obráncí Staňkova a tak musel jít náš kapitán do kličky, protihráče si sice udělal, ale následnou střelu nasměroval pouze do brankaře. Ochozy ještě rozvášnil Posli, když jeho dělovka z ostrého úhlu rozvlnila Staňkovskou síť, k naší smůle však pouze tu boční.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem minimálně udržet bezbrankovou remízu, páč v naší situaci se opravdu počítá každý bod, zvlášť s takovým soupeřem. Nicméně úvod vypadal všelijak a zdálo se, že Staňkov bude hodně trápit. Naštěstí to byl jen chvilkový jev a v dalších minutách jsme převzali aktivitu my. Za předváděnou hru jsme mohli být odměněni i vedoucím gólem, ale Benovu střelu zblokoval hostující obránce rukou a jak jsme si už pomalu zvykli, tak penalty ve prospěch Heřmanky se prostě nepískají. Co muselo následovat snad ani nelze netipovat správně. Ano, do vedení se dostali hosté, míč z přímáku, z nějakých osmnácti metrů, poslal exekutor kopu skrz zeď přímo k tyči a Kali už na to nestihl zareagovat. Avšak ani tuten hořký bonbónek neznanemal, že bysme složili zbraně, naopak jsme zařadili šestku a postupně se tlačili k vyrovnání. Bezmi se Šimpim si prohodili posty a to naší hře jen prospělo. Hodně blízko ke gólu měl Posli, ale sám před brankařem mířil těsně vedle. Pak nás o další penatlu ošidil hlavní sudí, když si ve vlastním vápně zahrál na Maradonu jeden ze Staňkovských hráčů, ale pískot se ozval pouze z ochozů od nespokojených diváků, nikoliv z toho kousku plechu, který dřímal v ruce pan rozhodčí. No ale co, my máme Šimpiho a tak na góly nepotřebujeme penalty, tuten šikovný hoch si skvěle naskočil na Javiho centr a rozradostnil všechny příznivce Heřmanského fotbalu. Do konce devadesáté minuty se již žádné velké vzrůšo nekonalo a tak následovaly Berbrovy penalty o bonusový bod. Z našich střelců se nechal vychytat pouze Komín, ale bohužel Staňkovští byli 100% a tak si od nás nakonec odvezli dva body.

 

Zpět