Heřmanova Huť - Ch.Újezd  2:4 (0:2)

Branky: 74´, 76´ Németh

střídání: 45 ´ Kalián za Belosa, 65´ Jak. Poslední za M. Posledního, 75´ Urbanczyk za Mencla

hráči, kteří nenastoupili: Kaprál, Zvěřina

V 19.kole nás na domácím pažitu čekal soupeř z těch nejtěžších, vedoucí celek tabulky z Chodského Újezda. To však neznamenalo, že bychom skládali zbraně před samotným soubojem, naopak jsme chtěli domácím fanouškům ukázat, že naše aktuální postavení v tabulce je pouze blbá náhoda. Před zápasem nás vzal trenér na malou procházku kde jsme se, mimo jiné, dozvěděli, že i malej Posli je už velkej chlap :-) Stejně jako minulý týden v Merklíně, tak i proti Újezdu jsme do zápasu vstoupili aktivně, ale tentokrát bez gólového efektu. Celý první poločas byl celkem vyrovnaný, ale k naší smůle byla paní štěstěna nakloněna k Chodům. Stačil špatný odskok míče a hosté se dostali do brejku, který využili. Na tuten gól jsme po chvíli mohli odpovědět stejným počinem, Komínova hlava však mířila pouze do gólmana z Újezda. Smůla se nám zasmála do ksichtu ještě jednou, když terén způsobil opět přečíslení naší obrany a hosté se tak dostali do dvoubrankového vedení, které si pohlídali do konce první pětačtyřicetiminutovky.

Začátek druhého poločasu byl takový nemastný neslaný a když Újezd vstřelil třetí branku, tak se zdálo, že je o vítězi jasně rozhodnuto. Avšak heřmaňácí ví, že každý zápas končí až devadesátou minutou a rozhodně nejsou z těch co by se vzdávali před koncem mače. Nejmenší Posli nahrál míč Benymu, který si svým buldočím stylem pohrál s obranou soupeře a neomylně rozvnil síť za brankářem Újezda. Tuten gól vlil do našich žil tolik sil, že na hřišti existovalo prakticky jen jedno mužstvo a bylo otázkou času kdy snížíme na rozdíl jednoho gólu. A po chvíli jsme měli ruce nad hlavou podruhé, kousek od lajny se k míči dostal opět Beny a všiml si, že hostující "nechyt" stojí zcela mimo zažízení, z nějakých dvaceti metrů poslal kouli na branku a nebylo co řešit. Zdálo se, že se dočkáme i toho vyrovnání, ale bohužel ta sviňucha štěstěna měla něco slíbeno od hostů, páč jeden protiútok, dobře trefený volej hostujícího hráče a už jsme opět prohrávali o dvě branky. Další zdramatizování zápasu měl na hlavě Komín, ale meruna z jeho hlavy jen těsně minula obdelník se sítí. Za zmínku ještě určitě stojí Šimpiho pohrávání si s nervy všech přítomných fanoušků Heřmanky, kdy dvakrát zastoupil útočníky soupeře a svými střelami ohrozil Konviho branku, ale Šimpimu stačil gólový "úspěch" v Postřekově a tak tentokrát mířil těsně mimo kisnu. Utkání tedy nakonec skončilo naší prohrou 2:4, ale určitě se nemáme za co stydět, Újezd se prakticky celý druhý poločas bál o výsledek a my jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme.

Ač si tři body odvezli hosté, tak na tiskové konferenci trenér "Zenkl" pochválil celé naše mužstvo za předvedený výkon a novinářům odpovídal na všechny všetečné otázky s vtipem sobě vlastním. Jen škoda, že některé medmr.ky více zajímaly klobásy než odpovědi našeho kouče a na hladové hráče už nezbyly tuty pochoutky v dostatečném množství. Chudák Posli, ještě teď vidím jeho smutné a hlavně hladové oči a tu radost, když mu Šimpi dal aspoň kousnout do té své :-)