Merklín - Heřmanova Huť  2:2 (0:2)    PK 5:4

Branky: 12´ Németh, 20´Beloso

PK : Beloso-O, Veselovský-O, Cejthamr-O, Németh-X, Kalián-O

střídání: 55 ´ Kalián za M.Lakó, 65´ Urbanczyk za Šůlu

hráči, kteří nenastoupili: Kaprál

Po pátečním neúspěchu v Postřekově náš v neděli čekal další zápas, tentokrát se sousedem v tabulce, s Merklínem. V době mezi tutěma zápasama došlo v našem realizačním týmu k zásadní změně, když byl na trenérský post jmenován nový kormidelník, Pavel "Zenkl" Adam. Před zápasem měl nový kouč kratší proslov, ze kterého jsme se dozvěděli i nový sazebník pokut za zbytečné karty. Do samotného utkání jsme vstoupili velice aktivně a merklínští nevěděli kde jim hlava stojí. Ve dvanácté minutě jsme za tutu aktivitu byli odměněni gólem, když se Beny objevil zcela osamocen před gólmanem soupeře a z tutý pozice se prostě nedalo netrefit. Uběhlo pár minut a vedli jsme 2:0, když se do černého trefil Javi. Merklín měl sice nějaké náznaky šancí, ale žádnou loženku a naopak mohl ještě jednou inkasovat. Posli poslal centr do vápna a jeden domácí obránce v něm zastavil centrovaný míč rukou, tuten prohřešek proti pravidlům viděli všichní, rozhodčí se však v onen okamžik zřejmě ohnul pro slepeckou hůl, která mu spadla z ruky a jasnou penaltu nenařídil. Do šaten jsme tedy šli z náskokem dvou gólů.

Druhý poločas vypadal herně uplně jinak než první, Merklín se začal více tlačit před naší branku a hrozil čím dál častěji. Po odstoupení Šimpiho, kterého odrovnalo zranění stehenního svalu, to bylo ještě horší. Domácí však neměli správně seřízená mířidla a tak vše lítalo kolem naší branky, bohužel se ale ke snížení stavu dostali. Jednu, né příliš prudkou střelu, mohl Konvič chytnout do teplých, ale rozhodl se ukázat své volejbalové umění, míč však nedostal přes sít a zasmečoval ho do ní. Tlak Merklína gradoval, což vedlo k vyrovnání, nutno však podotknout, že gólu předcházel metrový ofsajd, ale Casio měl na čáře starosti s nervózními fanoušky domácích a tak tuto postavení mimo hru hlavnímu sudímu nesignalizoval. Za nedlouho jsme si připravili odpověď , když po závaru ve vápně Merklína dostal Kali míč do branky, ale sudí Rubáš gól neuznal pro údajný ofsajd. Rozhodčí byl vůbec kapitola sama pro sebe, sice to byl Bezmiho spolužák a tak jsme doufali, že bude pískat aspoň rovinu, ale Bezmi ho asi ve škole šikanoval a tak ze zápasu udělal neskutečnou bramboračku. Dvě evidentní ruce Merklína nepotrestal, nechal si od domácích nadávat takovými výrazy, které snad nezná ani vysloužilý dlaždič a nakonec pocuchal nervy i Merklínu, když i jim neuznal gól pro ofsajd, který nebyl. Zápas tedy nakonec dospěl k penaltám a po nich jsme ze hřiště odcházeli smutní my. Z deseti exekutorů pokutových kopů bylo uspěšných devět, jediný kdo nerozvlnil síť za zády brankaře byl Beny.

Pozápasová tiskovka proběhla klasicky v Heřmance U Gubíků a po zhodnocení zápasu jsme se mohli plně věnovat sledování finálového zápasu plzeňské Škodovky se Zlínem, který skončil zlatou radostí pro všechny příznivce modrobílých.