MISTROVSKÉ UTKÁNÍ: 1. kolo I.B třída IV. TŘÍDA sk. "A"

08.09.2013 15:00

Heřmanova Huť "B" - Blatnice "B"   0:1 (0:0)

Minulý týden jsme dostali pěkně za uši v Kozolupech a kdy jindy si napravit reputaci, když né doma?! V prvním podzimním zápase na náš svatostánek zavítal soupeř z Blatnic, který minulou sobotu dostal v Hunčicích taky slušnou rychtu. Že nás chtějí hosté rozhodit psychicky ještě před zápasem bylo jasné už od jejich příjezdu, přijelo jich tolik až to bylo trapné a vše završili tím, že přijeli se žlutými dresy, které jsme měli na zápas připravené i my. Efa ale není jen špičkový gólman, ale i vedoucí mužstva a tak nám připravil červené a tak jedinou otázkou bylo, koho pošle Owen na plac. Bohužel náš trenér neměl moc na výběr, páč oproti zápasu v Kozolupech jsme tentokrat byli rádi, že jsme měli jeden kus na střídání.

Sestava byla sice slepená podle toho kolik nás bylo, ale cit pro hru našeho trenéra dokázal každému dát takový post, který se pro něj hodil, že jsme ty brambory z Blatnic v klidu přehrávali. Nicméně klapky na očích našich mladých pušek nedovolovaly ve finální fázi vidět lépe postaveného spoluhrače a tak jsme z lepší hry nevytěžili to co dělá fotbal fotbalem. Hosté pak vystřídali jednoho hráče a nás to natolik zaskočilo, že jsme přestali hrát. Naštěstí soupeř měl sice hodně hráčů, ale žádného fotbalistu, zejména na útočících postech a tak když trefili síť, tak jenom tu na zábranách za brankou. A když už se ukopli a trefili zařízení, tak stál v naší kisně čaroděj Efa, který se vyznamenal zejména proti střele, která mířila přímo do šibenice, to byl skok na Borce na konec.

Ve druhém poločase nás soupeř opět trošku přehrával, ale zas takový rozdíl ve hře to nebyl. Pak ale zaúřadoval hlavní sudí a prakticky podělal celý zápas. Nejdříve se po pravé straně hnal Machy do šance, ale obránce Blatnic zatáhl za záchrannou brzdu a našeho záložníka rozhodil, ten se však udržel na nohách a akci dokončil. Píšťalka rozhodčího, ale zůstala hluchá, dobrá posoudil to jak posoudil, ale prakticky v protiútoku soupeře se situace opakovala, tentokrát však u naší branky a zde po hysterickém upozornění Blatnické lavičky sudí do toho kovového fouknul. Po protestech našeho kapitána sice uznal svou chybu, ale nařízený přímák nechal, ten byl v takové blízkosti, že to bylo přímé ohrožení naší branky a bohužel jejich střelec to měl v noze a dostal hosty do vedení. My jsme se sice snažili vyrovnat, ale k přímému ohrožení branky soupeře jsme se nedostali. Bohemák to nechtěl nechat jen tak, a tak využil svých zkušeností a "vyloučil" hostujícího kapitána :-) Fotbal je o nervech a Klokan ví jak zabrnkat na ty správné soupeřovy struny. Bohužel ani výhoda jednoho muže v poli nevedla k vyrovnání a tak jsme prohrali i druhé letošní utkání, tentokrát těsně, ale o to víc naštvaní :-/

Zpět